Fleckvieh

Zeiger - TOP 1 fleckvieh populace už po čtyři výpočty

25. 03. 2021 Fleckvieh

Jako syn Zazu ZEL-134 pochází ze vzácnější krevní linie.

Fleckvieh býk Meter Pp je v současnosti měřítkem mezi bezrohými býky

17. 03. 2021 Fleckvieh

Nejlepším německým bezrohým býkem je Meter Pp, který byl nakoupen na velké aukci skotu chovatelského svazu v Mühldorfu z chovu George Brandla z Dorfenu.

Fleckvieh býk DREAM BA‐131, to je sen, který se stal skutečností

29. 01. 2021 Fleckvieh

Svoje první výsledky z prověření začal v prosinci 2020 s hodnotou 129 GZW, když ještě o dva body proti minulému výpočtu přidal. A je tak nejlepším nováčkem mezi prověřenými býky. Přináší výborné mléko s vyváženými mléčnými složkami, beta kaseinem A2A2 a výbornou dojitelností. K tomu vysoká masná užitkovost z něho dělá velmi zajímavého býka kombinované užitkovosti. V exteriéru přináší dobrý rámec, s velkou délkou těla, s ideálně zauhlenými, suchými končetinami, stejně jako pěkně tvarovanými vemeny, s dobře postavenými a rozmístěnými struky.

Fleckvieh býk Der Beste - tvůrce krav

25. 01. 2021 Fleckvieh

Už měsíce, tak jak se telí další a další dcery býka GS DER BESTE, se chovatelé a šlechtitelé přesvědčují, že tento zlepšovatel je výjimečný.

GS DER BESTE, z kombinace Dax x Reumut x Mandela x Vanstein, pochází z chovu Kaufmann-Ferstl ve štýrském Trofaichu. Jeho matka na sebe upoutala pozornost na spolkové výstavě v Maishofenu v roce 2017. Sama pochází z hluboké rodiny, která se vyznačuje dlouhověkostí. Ona sama je už pětkrát otelená a nadojila přes 50 000 kg mléka. Její matka a babička nadojily více jako 75 000 kg mléka.

Nejstarší bavorská plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam

04. 01. 2021 Fleckvieh

Do nového roku se vždy přeje hodně zdraví, hodí se tedy začít nový rok příspěvkem z prvního čísla letošního německého časopisu Rinderzucht Fleckvieh o nejstarší bavorské plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam nejstarší.

Fleckvieh býk Warrior – bojovník pro všechny případy – komplexní býk alternativní linie s lehkými porody

02. 11. 2020 Fleckvieh

Slovo warrior v angličtině znamená bojovník a i tady bylo jméno dobře vybráno. Warrior byl už jako genomický býk velmi nadějný. Koneckonců už v té době byl s velkým odstupem nejlepší syn Warberga. Tento náskok s pomocí jeho dcer ještě zvýšil a stal se špičkovým komplexním zlepšovatelem méně obvyklé krve.

Fleckvieh býk Wiscona – stabilní kombinovaný býk s výborným exteriérem

30. 10. 2020 Fleckvieh

O tomto býkovi, synovi Willeho, ze známé a působivé dcery Ruapa Jany, se hodně diskutovalo již jako o mladém býkovi. Jeho matka Jana, z podniku Föttinger, je výjimečná kráva, která se zúčastnila již čtyř velkých výstav. Její výstavní kariéra začala v roce 2009 na Bundesfleckviehschau v Ilshofenu, kdy mezi druhotelkami získala druhé místo. Při výstavě v Ansbachu přesvědčila porotce i publikum a stala se vítězkou mladších krav. V Miesbachu na Bundesfleckviehschau 2014 na 6. laktaci a stejně tak o rok později na 7. laktaci na VFR-Tierschau 2015 ve Wertingenu získala titul starší šampiónka.

Fleckvieh býk Der Beste, neboli „ten nejlepší“, svoje jméno jenom potvrzuje

27. 10. 2020 Fleckvieh

Der Beste nemá ve svém původu jenom kombinaci špičkových býků (Dax x Reumut x Mandela), ale také výstavní matku z chovu Heidemarie Ferstl ve štýrském Trofaiachu, která je také vysoce produkční.

ZEPTER - velmi speciální outcross s pěkným vemenem

12. 10. 2020 Fleckvieh

Zepter je zdaleka nejlepší syn Zaspina, který pochází ze vzácné Z-linie. Z matčiny strany se jedná o velmi silnou rodinu krav, vyznačující se utvářením vemene a dlouhověkostí. Matka Zeptera jménem Nele, je dcerou býka Hotoed. Ten pochází ze vzácné linie, z krve býka Huss. Matka potom pochází z rodiny N z farmy Meyer z Colmbachu, z které pochází také býk Manigo MOR-252.

Fleckvieh býk Impossible s gigantickou plemennou hodnotou pro vemeno

29. 09. 2020 Fleckvieh

Slovo Impossible znamená v angličtině nemožný, neproveditelný. Toto jméno zřejmě dostal tento býk také proto, že při svém vstupu do plemenitby začínal s plemennou hodnotou pro vemeno na úrovni 134 bodů. A že toto jméno nese oprávněně, ukázal také se svými prvními dcerami, kdy jeho plemenná hodnota pro vemeno v srpnu 2020 je na úrovni 139 bodů. Je tak druhým nejlepším prověřeným býkem, kdy jenom jeden prověřený býk má o bod vyšší hodnocení. Ale i mezi mladými genomickými býků je jenom jeden býk lepší, také jenom o jeden bod. V této špici je ale Impossible jediným býkem, který dosahuje ve všech čtyřech souhrnných znacích exteriéru minimálně jednu směrodatnou odchylku.

Fleckvieh býk Weltmacht – je špičkový býk z osvědčené rodiny

14. 09. 2020 Fleckvieh

V roce 2019, při své premiéře, byl nejmladším na přehlídce býků v Neustdatu, o rok později však již vypadal jako by byl už na přehlídce potřetí, protože za ten rok ohromně vyspěl a dělá čest svému jménu (welt macht – svět tvoří).

Fleckvieh býk Hochhinaus přináší komplexnost s vysokým procentem tuku a výborným exteriérem

14. 09. 2020 Fleckvieh

Hochhinaus je vynikající syn Hugobosse HCH-032, který pochází z plemenice Nale, pěkné dcery býka Wal HCH-240, která má již uzavřených šest laktací. Jeho babička je matkou zlepšovatele Mogula MOR 279 a dalšího mladého býka a má uzavřených sedm laktací.

Fleckvieh býk Dream je snem každého chovatele

08. 09. 2020 Fleckvieh

Dream (znamená anglicky sen) dostal toto jméno proto, že tak líbivý býk je snem každého chovatele. Dream je velmi pěkný fleckvieh býk, který je působivý svým vzhledem a typem. Je to velmi zajímavý syn Daxe, který se vyznačuje kapacitou. Zakoupen byl na elitní aukci na Rakouské fleckvieh výstavě v dubnu 2017.

Fleckvieh býk Horizont – produkčně silný, s pěkným vemenem

03. 09. 2020 Fleckvieh

Horizont pochází z dcery Willeho na Ettalovi, ze známého podniku Frieb, z kterého pochází také Iserschee a další býci.

Prezentuje se vysokou mléčnou produkcí v kombinaci s dobrou hodnotou fitness znaků a pěkným exteriérem. Při vysoké dojitelnosti má pěkný index zdraví vemene i PH pro SB. Díky snadným porodům je vhodný na připouštění jalovic i krav. Zároveň přináší vysokou přežitelnost telat, stejně jako i dlouhověkost svých dcer.

Rodí se první telata fleckvieh býka Westpointa

31. 08. 2020 Fleckvieh

Chovatelé zaslali mateřské organizaci fotografii již narozené jalovičky Westpointa.

Kleopatra, další pokračovatelka fleckvieh rodiny McGyvera a Ex Machiny

20. 08. 2020 Fleckvieh

McGyver a Ex Maxina pocházejí z vynikající dcery býka Hurly HCH-044 jménem Koala. Jedná se o překrásnou, velmi funkční krávu, s vynikajícími výsledky z genomiky, která je vysoce produkční a velmi dobrého temperamentu. I proto má McGyver ještě zajímavého plného bratra MacFranka. Jeho polobratr ExMachina má dva plné bratry - Emeralda a Emersona. Zajímavý jsou tito býci také proto, že jsou prostí v současné době hodně rozšířené Huterovy krve.

Zeiger již potřetí top 1 GZW a také jeho plný bratr Zubringer patří ke špici fleckvieh býků

18. 08. 2020 Fleckvieh

Zeiger a Zubringer,  synové býka Zazu ZEL-134 pocházejí ze vzácnější krevní linie.

Jejich matkou je dcera Herzschlaga HCH-018 – Lamera, která se vyznačuje velkou délkou a šířkou těla a velmi kvalitními končetinami. Pochází z významné a úspěšné L-rodiny z podniku Schürer –Hammon. V této rodině jsou už čtyři generace matek býků. Jejich babičkou je matkou pěti býků, např. býka Wave HG-422 (08/20 GZW 125). Prababička je matkou tří býků, např. prověřených býků Oreo (08/20 GZW 127) a Oiduck (08/20 GZW 120). A praprababička má v plemenitbě dva býky.

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2021 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz