Fleckvieh býk Warrior – bojovník pro všechny případy – komplexní býk alternativní linie s lehkými porody

Slovo warrior v angličtině znamená bojovník a i tady bylo jméno dobře vybráno. Warrior byl už jako genomický býk velmi nadějný. Koneckonců už v té době byl s velkým odstupem nejlepší syn Warberga. Tento náskok s pomocí jeho dcer ještě zvýšil a stal se špičkovým komplexním zlepšovatelem méně obvyklé krve.

Absolutně liniová alternativa

Jeho otec Warberg je nejlepší syn býka Waran HG-237, a sám se vyznačuje vysokým FW, lehkými porody a dlouhými, dobře postavenými struky.

Warrior pochází z velmi zajímavé linie krav z podniku Stefana Nuzte. Jeho matka je překrásná, vysoce produkční dcera býka Walroma (na maximální 4. laktaci 11 805 kg mléka, 4,78 % tuku a 3,30 % bílkovin, průměr z pěti laktací 11 205 kg mléka, 4,38 % tuku a 3,46 % bílkovin). Dále má v původu býky Hostress HG-153, Randy RAD-095, Dimmer a Renger RAD-050, což jsou také býci, které v rodokmenech už moc nenajdeme.

Warrior spojil silné stránky z obou stran a nabízí cennou a vzácnou genetiku, bez krve Hutery HCH-008 a Willeho HG-329. To dělá Warriora špičkovým zlepšovatelem s širokou možností využití.

Samotného býka si můžete prohlédnout na videu z přehlídky býků 1. 5. 2019.

První facebooková přehlídka dcer

Z důvodu ochranného pásma bluetongue byla Německá spolková fleckvieh výstava v březnu 2019 zrušena. Na ní měly být prezentovány široké veřejnosti dcery Warriora. Po jejím zrušení dostávala plemenářská organizace otázky, jaké jsou další možnosti prezentace jeho dcer. Tak dozrála myšlenka představit mnoho výborných krav po býku Warrior chovatelům prostřednictvím první facebookové přehlídky dcer. V jeden den se proto zajelo na několik podniků a na facebook byly umístěny videa a fotografie dvanácti dcer. Tisíce příznivců se tak mohlo, téměř živě a zcela klimaticky neutrálně, přesvědčit o jejich kvalitě. A reakce přišli nejenom z Bavorska, ale až i z Kostariky. Dokonce přišli i dvě fotografie Warriorových jaloviček z Číny.

Odkazy alespoň na dvě z nich:

Warrior dcera - Extra na druhé laktaci, s denní produkcí 37 l mléka.

Warrior dcera - Pirol, vysoká 148 cm, video.

Ne jenom býk, ale zlepšovatel

„Konečně opět jednou pořádný zlepšovatele a ne jenom nějaký býk!“ prohlásil v komentáři jeden šlechtitel z jiné firmy, pod facebookovou přehlídkou. A takovou chválu není ani možno pověsit dostatečně vysoko.

Warrior přináší dobré mléko s dobrými složkami a velmi dobrou masnou užitkovost. Už 596 dcer (08/20) ukončilo 100 denní laktaci s průměrem 2 751 kg mléka. A prvních 456 dcer ukončilo první laktaci s 7 549 kg mléka, 4,21 % tuku a 3,55 % bílkovin. První dcery již ukončily také druhou laktaci (104 kusů) a to s průměrem 8 736 kg mléka, 4,26 % tuku a 3,65 % bílkovin. Ve znacích fitness je většina znaků pozitivních a vzhledem k lehkým porodům a vitalitě telat je velmi vhodný na jalovice.

Nárůst v známce za vemeno

Celkově již má Warrior ohodnocený exteriér u 155 dcer, které jsou optimálního rámce, s dobrým osvalením, kvalitními končetinami se suchým hleznem. Jedna farmářka byla překvapena: „To jsou všechno dcery Warriora? Ty jsou úplně bezproblémové.“

Největší předností jeho exteriéru jsou ale vemena. Při nasazení do plemenitby měl celkovou známku za vemeno 107 bodů. S příchodem jeho dcer došlo ale k nárůstu na 116 bodů. Vzhledem k tomu, že mezitím báze pro tento znak poklesla o -6,4 body, znamená to, že jeho dcery mu přidaly v tomto znaku o 15,4 bodu, proti prvotnímu odhadu. Vemena vykazují velmi dobrou přední i zadní délku a také hloubku vemene. Struky jsou optimální délky a šířky a velmi dobře rozmístěné i postavené.

Jeho dcery přinášejí spoustu radosti a podobně jako jeho dcera Passion mohou nadchnout dokonce i na výstavách. Není tedy divu, že je aktuálně používán jako otec býků díky svému zajímavému rodokmenu a komplexnosti v plemenných hodnotách.

Ke stažení katalogový list býka Warrior.

 

Vloženo: 02. 11. 2020       Stránka: Fleckvieh
Další články

Nejstarší bavorská plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam

04. 01. 2021 Fleckvieh

Do nového roku se vždy přeje hodně zdraví, hodí se tedy začít nový rok příspěvkem z prvního čísla letošního německého časopisu Rinderzucht Fleckvieh o nejstarší bavorské plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam nejstarší.

Fleckvieh býk Wiscona – stabilní kombinovaný býk s výborným exteriérem

30. 10. 2020 Fleckvieh

O tomto býkovi, synovi Willeho, ze známé a působivé dcery Ruapa Jany, se hodně diskutovalo již jako o mladém býkovi. Jeho matka Jana, z podniku Föttinger, je výjimečná kráva, která se zúčastnila již čtyř velkých výstav. Její výstavní kariéra začala v roce 2009 na Bundesfleckviehschau v Ilshofenu, kdy mezi druhotelkami získala druhé místo. Při výstavě v Ansbachu přesvědčila porotce i publikum a stala se vítězkou mladších krav. V Miesbachu na Bundesfleckviehschau 2014 na 6. laktaci a stejně tak o rok později na 7. laktaci na VFR-Tierschau 2015 ve Wertingenu získala titul starší šampiónka.

Fleckvieh býk Der Beste, neboli „ten nejlepší“, svoje jméno jenom potvrzuje

27. 10. 2020 Fleckvieh

Der Beste nemá ve svém původu jenom kombinaci špičkových býků (Dax x Reumut x Mandela), ale také výstavní matku z chovu Heidemarie Ferstl ve štýrském Trofaiachu, která je také vysoce produkční.

ZEPTER - velmi speciální outcross s pěkným vemenem

12. 10. 2020 Fleckvieh

Zepter je zdaleka nejlepší syn Zaspina, který pochází ze vzácné Z-linie. Z matčiny strany se jedná o velmi silnou rodinu krav, vyznačující se utvářením vemene a dlouhověkostí. Matka Zeptera jménem Nele, je dcerou býka Hotoed. Ten pochází ze vzácné linie, z krve býka Huss. Matka potom pochází z rodiny N z farmy Meyer z Colmbachu, z které pochází také býk Manigo MOR-252.

Fleckvieh býk Impossible s gigantickou plemennou hodnotou pro vemeno

29. 09. 2020 Fleckvieh

Slovo Impossible znamená v angličtině nemožný, neproveditelný. Toto jméno zřejmě dostal tento býk také proto, že při svém vstupu do plemenitby začínal s plemennou hodnotou pro vemeno na úrovni 134 bodů. A že toto jméno nese oprávněně, ukázal také se svými prvními dcerami, kdy jeho plemenná hodnota pro vemeno v srpnu 2020 je na úrovni 139 bodů. Je tak druhým nejlepším prověřeným býkem, kdy jenom jeden prověřený býk má o bod vyšší hodnocení. Ale i mezi mladými genomickými býků je jenom jeden býk lepší, také jenom o jeden bod. V této špici je ale Impossible jediným býkem, který dosahuje ve všech čtyřech souhrnných znacích exteriéru minimálně jednu směrodatnou odchylku.

Fleckvieh býk Weltmacht – je špičkový býk z osvědčené rodiny

14. 09. 2020 Fleckvieh

V roce 2019, při své premiéře, byl nejmladším na přehlídce býků v Neustdatu, o rok později však již vypadal jako by byl už na přehlídce potřetí, protože za ten rok ohromně vyspěl a dělá čest svému jménu (welt macht – svět tvoří).

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2021 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz