Fleckvieh býk Warrior – bojovník pro všechny případy – komplexní býk alternativní linie s lehkými porody

Slovo warrior v angličtině znamená bojovník a i tady bylo jméno dobře vybráno. Warrior byl už jako genomický býk velmi nadějný. Koneckonců už v té době byl s velkým odstupem nejlepší syn Warberga. Tento náskok s pomocí jeho dcer ještě zvýšil a stal se špičkovým komplexním zlepšovatelem méně obvyklé krve.

Absolutně liniová alternativa

Jeho otec Warberg je nejlepší syn býka Waran HG-237, a sám se vyznačuje vysokým FW, lehkými porody a dlouhými, dobře postavenými struky.

Warrior pochází z velmi zajímavé linie krav z podniku Stefana Nuzte. Jeho matka je překrásná, vysoce produkční dcera býka Walroma (na maximální 4. laktaci 11 805 kg mléka, 4,78 % tuku a 3,30 % bílkovin, průměr z pěti laktací 11 205 kg mléka, 4,38 % tuku a 3,46 % bílkovin). Dále má v původu býky Hostress HG-153, Randy RAD-095, Dimmer a Renger RAD-050, což jsou také býci, které v rodokmenech už moc nenajdeme.

Warrior spojil silné stránky z obou stran a nabízí cennou a vzácnou genetiku, bez krve Hutery HCH-008 a Willeho HG-329. To dělá Warriora špičkovým zlepšovatelem s širokou možností využití.

Samotného býka si můžete prohlédnout na videu z přehlídky býků 1. 5. 2019.

První facebooková přehlídka dcer

Z důvodu ochranného pásma bluetongue byla Německá spolková fleckvieh výstava v březnu 2019 zrušena. Na ní měly být prezentovány široké veřejnosti dcery Warriora. Po jejím zrušení dostávala plemenářská organizace otázky, jaké jsou další možnosti prezentace jeho dcer. Tak dozrála myšlenka představit mnoho výborných krav po býku Warrior chovatelům prostřednictvím první facebookové přehlídky dcer. V jeden den se proto zajelo na několik podniků a na facebook byly umístěny videa a fotografie dvanácti dcer. Tisíce příznivců se tak mohlo, téměř živě a zcela klimaticky neutrálně, přesvědčit o jejich kvalitě. A reakce přišli nejenom z Bavorska, ale až i z Kostariky. Dokonce přišli i dvě fotografie Warriorových jaloviček z Číny.

Odkazy alespoň na dvě z nich:

Warrior dcera - Extra na druhé laktaci, s denní produkcí 37 l mléka.

Warrior dcera - Pirol, vysoká 148 cm, video.

Ne jenom býk, ale zlepšovatel

„Konečně opět jednou pořádný zlepšovatele a ne jenom nějaký býk!“ prohlásil v komentáři jeden šlechtitel z jiné firmy, pod facebookovou přehlídkou. A takovou chválu není ani možno pověsit dostatečně vysoko.

Warrior přináší dobré mléko s dobrými složkami a velmi dobrou masnou užitkovost. Už 596 dcer (08/20) ukončilo 100 denní laktaci s průměrem 2 751 kg mléka. A prvních 456 dcer ukončilo první laktaci s 7 549 kg mléka, 4,21 % tuku a 3,55 % bílkovin. První dcery již ukončily také druhou laktaci (104 kusů) a to s průměrem 8 736 kg mléka, 4,26 % tuku a 3,65 % bílkovin. Ve znacích fitness je většina znaků pozitivních a vzhledem k lehkým porodům a vitalitě telat je velmi vhodný na jalovice.

Nárůst v známce za vemeno

Celkově již má Warrior ohodnocený exteriér u 155 dcer, které jsou optimálního rámce, s dobrým osvalením, kvalitními končetinami se suchým hleznem. Jedna farmářka byla překvapena: „To jsou všechno dcery Warriora? Ty jsou úplně bezproblémové.“

Největší předností jeho exteriéru jsou ale vemena. Při nasazení do plemenitby měl celkovou známku za vemeno 107 bodů. S příchodem jeho dcer došlo ale k nárůstu na 116 bodů. Vzhledem k tomu, že mezitím báze pro tento znak poklesla o -6,4 body, znamená to, že jeho dcery mu přidaly v tomto znaku o 15,4 bodu, proti prvotnímu odhadu. Vemena vykazují velmi dobrou přední i zadní délku a také hloubku vemene. Struky jsou optimální délky a šířky a velmi dobře rozmístěné i postavené.

Jeho dcery přinášejí spoustu radosti a podobně jako jeho dcera Passion mohou nadchnout dokonce i na výstavách. Není tedy divu, že je aktuálně používán jako otec býků díky svému zajímavému rodokmenu a komplexnosti v plemenných hodnotách.

Ke stažení katalogový list býka Warrior.

 

Vloženo: 02. 11. 2020       Stránka: Fleckvieh
Další články

Zeiger - TOP 1 fleckvieh populace už po čtyři výpočty

25. 03. 2021 Fleckvieh

Jako syn Zazu ZEL-134 pochází ze vzácnější krevní linie.

Fleckvieh býk Meter Pp je v současnosti měřítkem mezi bezrohými býky

17. 03. 2021 Fleckvieh

Nejlepším německým bezrohým býkem je Meter Pp, který byl nakoupen na velké aukci skotu chovatelského svazu v Mühldorfu z chovu George Brandla z Dorfenu.

Fleckvieh býk DREAM BA‐131, to je sen, který se stal skutečností

29. 01. 2021 Fleckvieh

Svoje první výsledky z prověření začal v prosinci 2020 s hodnotou 129 GZW, když ještě o dva body proti minulému výpočtu přidal. A je tak nejlepším nováčkem mezi prověřenými býky. Přináší výborné mléko s vyváženými mléčnými složkami, beta kaseinem A2A2 a výbornou dojitelností. K tomu vysoká masná užitkovost z něho dělá velmi zajímavého býka kombinované užitkovosti. V exteriéru přináší dobrý rámec, s velkou délkou těla, s ideálně zauhlenými, suchými končetinami, stejně jako pěkně tvarovanými vemeny, s dobře postavenými a rozmístěnými struky.

Fleckvieh býk Der Beste - tvůrce krav

25. 01. 2021 Fleckvieh

Už měsíce, tak jak se telí další a další dcery býka GS DER BESTE, se chovatelé a šlechtitelé přesvědčují, že tento zlepšovatel je výjimečný.

GS DER BESTE, z kombinace Dax x Reumut x Mandela x Vanstein, pochází z chovu Kaufmann-Ferstl ve štýrském Trofaichu. Jeho matka na sebe upoutala pozornost na spolkové výstavě v Maishofenu v roce 2017. Sama pochází z hluboké rodiny, která se vyznačuje dlouhověkostí. Ona sama je už pětkrát otelená a nadojila přes 50 000 kg mléka. Její matka a babička nadojily více jako 75 000 kg mléka.

Nejstarší bavorská plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam

04. 01. 2021 Fleckvieh

Do nového roku se vždy přeje hodně zdraví, hodí se tedy začít nový rok příspěvkem z prvního čísla letošního německého časopisu Rinderzucht Fleckvieh o nejstarší bavorské plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam nejstarší.

Fleckvieh býk Wiscona – stabilní kombinovaný býk s výborným exteriérem

30. 10. 2020 Fleckvieh

O tomto býkovi, synovi Willeho, ze známé a působivé dcery Ruapa Jany, se hodně diskutovalo již jako o mladém býkovi. Jeho matka Jana, z podniku Föttinger, je výjimečná kráva, která se zúčastnila již čtyř velkých výstav. Její výstavní kariéra začala v roce 2009 na Bundesfleckviehschau v Ilshofenu, kdy mezi druhotelkami získala druhé místo. Při výstavě v Ansbachu přesvědčila porotce i publikum a stala se vítězkou mladších krav. V Miesbachu na Bundesfleckviehschau 2014 na 6. laktaci a stejně tak o rok později na 7. laktaci na VFR-Tierschau 2015 ve Wertingenu získala titul starší šampiónka.

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2021 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz