Fleckvieh býk Der Beste - tvůrce krav

Už měsíce, tak jak se telí další a další dcery býka GS DER BESTE, se chovatelé a šlechtitelé přesvědčují, že tento zlepšovatel je výjimečný.

GS DER BESTE, z kombinace Dax x Reumut x Mandela x Vanstein, pochází z chovu Kaufmann-Ferstl ve štýrském Trofaichu. Jeho matka na sebe upoutala pozornost na spolkové výstavě v Maishofenu v roce 2017. Sama pochází z hluboké rodiny, která se vyznačuje dlouhověkostí. Ona sama je už pětkrát otelená a nadojila přes 50 000 kg mléka. Její matka a babička nadojily více jako 75 000 kg mléka.

Ke konci roku 2020 měl GS DER BESTE 123 dcer s ukončenými stodenními laktacemi na úrovni 3 000 kg mléka při dobré dojitelnosti a nízkých somatických buňkách (do prosincového výpočtu šlo ale zatím jenom 66 z nich). Prvních dvacet dcer do konce roku už také ukončilo dvěstědenní laktace přes 6 000 kg mléka. To také vysvětluje jeho navýšení plemenné hodnoty pro perzistenci a také zvýšení v GZW o šest bodů a v MW o tři body.

S vysokou spolehlivostí je už také prověřen jako býk s velmi lehkými porody, a proto je také vhodný k inseminaci jalovic. Pozoruhodná je také vzácná kombinace otcovské a dceřiné PH pro průběh porodů, které jsou 110 a více bodů. Rámcové, dlouhé krávy, s pěknými končetinami přitahují na sebe pozornost svými mimořádnými vemeny. Na exteriér jíž má ohodnocených 136 dcer, které mu vytvořily PH pro vemeno s hodnotou 133 bodů a patří tak k nejlepším v rámci populace fleckvieh v tomto znaku. Vemena jsou přesvědčivá ve všech jednotlivých znacích, které mají rozhodující vliv na odolnost a dlouhověkost, ať již hloubka vemene, úhel předního vemene, závěsný vaz, stejně jako postavení a rozmístění struků.

Mnoho chovatelů hledá zlepšovatele, který kombinuje vysokou mléčnou produkci, lehké porody a špičkové vemeno, a to ho činní cenným zlepšovatelem v rámci celé fleckvieh populaci. GS DER BESTE oprávněně nosí hodnocení „tvůrce krav“, protože je v současnosti jediným prověřeným býkem v celé populaci, který přináší dvě směrodatné odchylky v MW a ve vemeni. Navíc linie D tvoří v nabídce býků jenom asi jedno procento býků. I z toho důvodu je jeho použití velmi široké.

Ke stažení katalogový list býka GS DER BESTE v pdf.

Tento článek ke stažení v pdf.

 

Vloženo: 25. 01. 2021       Stránka: Fleckvieh
Další články

Zeiger - TOP 1 fleckvieh populace už po čtyři výpočty

25. 03. 2021 Fleckvieh

Jako syn Zazu ZEL-134 pochází ze vzácnější krevní linie.

Fleckvieh býk Meter Pp je v současnosti měřítkem mezi bezrohými býky

17. 03. 2021 Fleckvieh

Nejlepším německým bezrohým býkem je Meter Pp, který byl nakoupen na velké aukci skotu chovatelského svazu v Mühldorfu z chovu George Brandla z Dorfenu.

Fleckvieh býk DREAM BA‐131, to je sen, který se stal skutečností

29. 01. 2021 Fleckvieh

Svoje první výsledky z prověření začal v prosinci 2020 s hodnotou 129 GZW, když ještě o dva body proti minulému výpočtu přidal. A je tak nejlepším nováčkem mezi prověřenými býky. Přináší výborné mléko s vyváženými mléčnými složkami, beta kaseinem A2A2 a výbornou dojitelností. K tomu vysoká masná užitkovost z něho dělá velmi zajímavého býka kombinované užitkovosti. V exteriéru přináší dobrý rámec, s velkou délkou těla, s ideálně zauhlenými, suchými končetinami, stejně jako pěkně tvarovanými vemeny, s dobře postavenými a rozmístěnými struky.

Nejstarší bavorská plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam

04. 01. 2021 Fleckvieh

Do nového roku se vždy přeje hodně zdraví, hodí se tedy začít nový rok příspěvkem z prvního čísla letošního německého časopisu Rinderzucht Fleckvieh o nejstarší bavorské plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam nejstarší.

Fleckvieh býk Warrior – bojovník pro všechny případy – komplexní býk alternativní linie s lehkými porody

02. 11. 2020 Fleckvieh

Slovo warrior v angličtině znamená bojovník a i tady bylo jméno dobře vybráno. Warrior byl už jako genomický býk velmi nadějný. Koneckonců už v té době byl s velkým odstupem nejlepší syn Warberga. Tento náskok s pomocí jeho dcer ještě zvýšil a stal se špičkovým komplexním zlepšovatelem méně obvyklé krve.

Fleckvieh býk Wiscona – stabilní kombinovaný býk s výborným exteriérem

30. 10. 2020 Fleckvieh

O tomto býkovi, synovi Willeho, ze známé a působivé dcery Ruapa Jany, se hodně diskutovalo již jako o mladém býkovi. Jeho matka Jana, z podniku Föttinger, je výjimečná kráva, která se zúčastnila již čtyř velkých výstav. Její výstavní kariéra začala v roce 2009 na Bundesfleckviehschau v Ilshofenu, kdy mezi druhotelkami získala druhé místo. Při výstavě v Ansbachu přesvědčila porotce i publikum a stala se vítězkou mladších krav. V Miesbachu na Bundesfleckviehschau 2014 na 6. laktaci a stejně tak o rok později na 7. laktaci na VFR-Tierschau 2015 ve Wertingenu získala titul starší šampiónka.

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2021 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz