Rodí se první telata fleckvieh býka Westpointa

news img

Chovatelé zaslali mateřské organizaci fotografii již narozené jalovičky Westpointa.

V dnešní době lze Westpointa popsat jako alternativní linii, protože se svým otcem Wikingerem (synem Willeho HG-329) a otcem matky Herz HCH-013, je bez současné dominantní krve Hutery HCH-008.

Westpoint pochází z osvědčené rodiny krav. Z jeho prababičky Dario, dcery Vanadina RAD-442, pochází prověřený býk Silverstar, jehož synem je např. Siwil BD-096. Dario se vyznačovala bezchybným exteriérem, v rámci něhož vynikalo vynikající žlaznaté vemeno. Babička Westpointa Dari, dcera Everesta EG-037 navzdory vysokému věku (5. otelení) má stále pěkné vemeno a přesvědčuje obrovskou hloubkou těla. I u matky Westpointa Damia bylo mělké, pevně upnuté vemeno předností, bohužel uhynula krátce po otelení na zánět pobřišnice.

Westpoint přesvědčuje vyvážeností svých plemenných hodnot. Dobré mléko s pozitivními složkami, v kombinaci s velmi dobrým indexem masa a výborným fitnessem. Z něho je to především dlouhověkost, zdravá vemena, perzistence a vitalita telat.

Dcery budou rámcové, dobře osvalené, s velmi dobrými končetinami, s vysokým paznehtem a téměř ideálním postojem. A především pěknými vemeny, která budou mělká, s ideální délkou struků a větší šířkou. Navíc s ideálním rozmístěním předních struků a ideálním postavením. K tomu se býk vyznačuje velmi dobrou vlastní plodností.

Ke stažení katalogový list Westpointa.

I u nás již jsou první narozená telata. Z toho úplně první byla dvojčata – býčci, od plemenice na čtvrté laktaci. Ta již dvojčata dala i na své předchozí laktaci.

V této souvislosti se nedávno v zahraničí objevila plemenice, která na první laktaci dala jedno tele, na druhé dvojčata a na třetí trojčata. Otázka u této zprávy zněla: Jak bude tato plemenice pokračovat dále?

Třeba se jí podaří dostat se až na nedávnou světovou raritu na Příbramsku, kde se u skotu narodila paterčata: Světová rarita na Příbramsku: Krávě se na ekofarmě narodila paterčata

Vzácná, i když ne tak neobvyklá, jsou i čtyřčata. V červenci 2018 se v ZD Malči druhotelce narodila čtyřčata - jalovičky, z nichž tři jsou již dnes otelené, a poslední se bude telit v nejbližších dnech. Chovatelská veřejnost je měla možnost vidět na Národní výstavě hospodářských zvířat v Brně 2019.

Jejich porod tenkrát proběhl zcela bez problémů a jejich matka ukončila tuto laktaci s 8 496 kg mléka s 4,35 % tuku a 3,73 % bílkovin. Při dalším telení, stejně jako při prvním, se jí pak narodil jenom jeden býček.

 

Fotogalerie

Čtyřčata.

 Čtyřčata.

 
Vloženo: 31. 08. 2020       Stránka: Fleckvieh
Další články

Zeiger - TOP 1 fleckvieh populace už po čtyři výpočty

25. 03. 2021 Fleckvieh

Jako syn Zazu ZEL-134 pochází ze vzácnější krevní linie.

Fleckvieh býk Meter Pp je v současnosti měřítkem mezi bezrohými býky

17. 03. 2021 Fleckvieh

Nejlepším německým bezrohým býkem je Meter Pp, který byl nakoupen na velké aukci skotu chovatelského svazu v Mühldorfu z chovu George Brandla z Dorfenu.

Fleckvieh býk DREAM BA‐131, to je sen, který se stal skutečností

29. 01. 2021 Fleckvieh

Svoje první výsledky z prověření začal v prosinci 2020 s hodnotou 129 GZW, když ještě o dva body proti minulému výpočtu přidal. A je tak nejlepším nováčkem mezi prověřenými býky. Přináší výborné mléko s vyváženými mléčnými složkami, beta kaseinem A2A2 a výbornou dojitelností. K tomu vysoká masná užitkovost z něho dělá velmi zajímavého býka kombinované užitkovosti. V exteriéru přináší dobrý rámec, s velkou délkou těla, s ideálně zauhlenými, suchými končetinami, stejně jako pěkně tvarovanými vemeny, s dobře postavenými a rozmístěnými struky.

Fleckvieh býk Der Beste - tvůrce krav

25. 01. 2021 Fleckvieh

Už měsíce, tak jak se telí další a další dcery býka GS DER BESTE, se chovatelé a šlechtitelé přesvědčují, že tento zlepšovatel je výjimečný.

GS DER BESTE, z kombinace Dax x Reumut x Mandela x Vanstein, pochází z chovu Kaufmann-Ferstl ve štýrském Trofaichu. Jeho matka na sebe upoutala pozornost na spolkové výstavě v Maishofenu v roce 2017. Sama pochází z hluboké rodiny, která se vyznačuje dlouhověkostí. Ona sama je už pětkrát otelená a nadojila přes 50 000 kg mléka. Její matka a babička nadojily více jako 75 000 kg mléka.

Nejstarší bavorská plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam

04. 01. 2021 Fleckvieh

Do nového roku se vždy přeje hodně zdraví, hodí se tedy začít nový rok příspěvkem z prvního čísla letošního německého časopisu Rinderzucht Fleckvieh o nejstarší bavorské plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam nejstarší.

Fleckvieh býk Warrior – bojovník pro všechny případy – komplexní býk alternativní linie s lehkými porody

02. 11. 2020 Fleckvieh

Slovo warrior v angličtině znamená bojovník a i tady bylo jméno dobře vybráno. Warrior byl už jako genomický býk velmi nadějný. Koneckonců už v té době byl s velkým odstupem nejlepší syn Warberga. Tento náskok s pomocí jeho dcer ještě zvýšil a stal se špičkovým komplexním zlepšovatelem méně obvyklé krve.

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2021 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz