ZEPTER - velmi speciální outcross s pěkným vemenem

Zepter je zdaleka nejlepší syn Zaspina, který pochází ze vzácné Z-linie. Z matčiny strany se jedná o velmi silnou rodinu krav, vyznačující se utvářením vemene a dlouhověkostí. Matka Zeptera jménem Nele, je dcerou býka Hotoed. Ten pochází ze vzácné linie, z krve býka Huss. Matka potom pochází z rodiny N z farmy Meyer z Colmbachu, z které pochází také býk Manigo MOR-252.

Matka Zeptera je vysoce výkonná kráva, s jemnými kostmi a výbornými končetinami, i kvalitou vemene, které je mělké a pevné. Ukončila svoji maximální druhou laktaci s 11 169 kg mléka a 4,44 % T a 3,77 % B. Má již ukončené čtyři laktace s průměrnou mléčnou produkcí 10 622 kg mléka. Také její plné a poloviční sestry v chovu jsou velmi kvalitní a potrhují kvalitu této rodiny, která již vyprodukovala několik pozitivně prověřených býků.

Z babičky Zeptera, dcery Rau, jménem Nene jsou do plemenitby zařazení tři synové: Riaza, Bussard, Hutzel. Z této rodiny je také velmi zajímavý syn býka Spass - Spassnet.

Zepter tedy sjednocuje vzácné krevní linie, s nejlepšími plemennými indexy, stejně jako s hlubokou a velmi dobře prověřenou rodinou krav. Z jak otcovské, tak i mateřské strany se jedná o netradiční krev, a proto může být použit až na 95 % jedinců fleckvieh. Jeho polobratr je velmi dobrý syn býka Vogt jménem Voco, který je ale nositelem dvou genetických vad.

Otec i děda jsou dobří zlepšovatelé vemene, kteří jsou podpořeni ještě výrazným zlepšovatelem vemene býkem Rau. Proto jeho předností jsou i velmi kvalitní vemena dcer.

Zepter přináší dobré mléko s vysoce pozitivním obsahem tuku. Jeho znaky zdraví jsou také dobré, zejména pokud jde o zdraví vemene při velmi dobré dojitelnosti, ale i plodnosti dcer nebo vitality telat. Velmi dobré jsou znaky končetin a vemene, zvláště délka předního i zadního vemene a struky, ať již jejich délka, tloušťka nebo jejich postavení a rozmístění. Vyniká také v čistotě vemene.

Díky svému alternativnímu původu a vybalancovaným plemenným hodnotám na vysoké úrovni je Zepter ideální partnerem pro kombinaci s mnoha plemenicemi.

 

Ke stažení katalogový list býka Zepter v pdf.

Na tomto videu z roku 2019 si můžete býka prohlédnout.

Zde jsou dostupné fotografie jeho dcery, které byla druhá ve své skupině a vítězka vemene na výstavě Oberschwabenschau v Bad Waldsee.

A dostupné jsou i tři videa jeho dcer:

prvotelka Ina (Zepter x Vanadin)

prvotelka Ribana (Zepter x Wal)

prvotelka Elmau

 
 

Vloženo: 12. 10. 2020       Stránka: Fleckvieh
Další články

Nejstarší bavorská plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam

04. 01. 2021 Fleckvieh

Do nového roku se vždy přeje hodně zdraví, hodí se tedy začít nový rok příspěvkem z prvního čísla letošního německého časopisu Rinderzucht Fleckvieh o nejstarší bavorské plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam nejstarší.

Fleckvieh býk Warrior – bojovník pro všechny případy – komplexní býk alternativní linie s lehkými porody

02. 11. 2020 Fleckvieh

Slovo warrior v angličtině znamená bojovník a i tady bylo jméno dobře vybráno. Warrior byl už jako genomický býk velmi nadějný. Koneckonců už v té době byl s velkým odstupem nejlepší syn Warberga. Tento náskok s pomocí jeho dcer ještě zvýšil a stal se špičkovým komplexním zlepšovatelem méně obvyklé krve.

Fleckvieh býk Wiscona – stabilní kombinovaný býk s výborným exteriérem

30. 10. 2020 Fleckvieh

O tomto býkovi, synovi Willeho, ze známé a působivé dcery Ruapa Jany, se hodně diskutovalo již jako o mladém býkovi. Jeho matka Jana, z podniku Föttinger, je výjimečná kráva, která se zúčastnila již čtyř velkých výstav. Její výstavní kariéra začala v roce 2009 na Bundesfleckviehschau v Ilshofenu, kdy mezi druhotelkami získala druhé místo. Při výstavě v Ansbachu přesvědčila porotce i publikum a stala se vítězkou mladších krav. V Miesbachu na Bundesfleckviehschau 2014 na 6. laktaci a stejně tak o rok později na 7. laktaci na VFR-Tierschau 2015 ve Wertingenu získala titul starší šampiónka.

Fleckvieh býk Der Beste, neboli „ten nejlepší“, svoje jméno jenom potvrzuje

27. 10. 2020 Fleckvieh

Der Beste nemá ve svém původu jenom kombinaci špičkových býků (Dax x Reumut x Mandela), ale také výstavní matku z chovu Heidemarie Ferstl ve štýrském Trofaiachu, která je také vysoce produkční.

Fleckvieh býk Impossible s gigantickou plemennou hodnotou pro vemeno

29. 09. 2020 Fleckvieh

Slovo Impossible znamená v angličtině nemožný, neproveditelný. Toto jméno zřejmě dostal tento býk také proto, že při svém vstupu do plemenitby začínal s plemennou hodnotou pro vemeno na úrovni 134 bodů. A že toto jméno nese oprávněně, ukázal také se svými prvními dcerami, kdy jeho plemenná hodnota pro vemeno v srpnu 2020 je na úrovni 139 bodů. Je tak druhým nejlepším prověřeným býkem, kdy jenom jeden prověřený býk má o bod vyšší hodnocení. Ale i mezi mladými genomickými býků je jenom jeden býk lepší, také jenom o jeden bod. V této špici je ale Impossible jediným býkem, který dosahuje ve všech čtyřech souhrnných znacích exteriéru minimálně jednu směrodatnou odchylku.

Fleckvieh býk Weltmacht – je špičkový býk z osvědčené rodiny

14. 09. 2020 Fleckvieh

V roce 2019, při své premiéře, byl nejmladším na přehlídce býků v Neustdatu, o rok později však již vypadal jako by byl už na přehlídce potřetí, protože za ten rok ohromně vyspěl a dělá čest svému jménu (welt macht – svět tvoří).

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2021 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz