ZEPTER - velmi speciální outcross s pěkným vemenem

Zepter je zdaleka nejlepší syn Zaspina, který pochází ze vzácné Z-linie. Z matčiny strany se jedná o velmi silnou rodinu krav, vyznačující se utvářením vemene a dlouhověkostí. Matka Zeptera jménem Nele, je dcerou býka Hotoed. Ten pochází ze vzácné linie, z krve býka Huss. Matka potom pochází z rodiny N z farmy Meyer z Colmbachu, z které pochází také býk Manigo MOR-252.

Matka Zeptera je vysoce výkonná kráva, s jemnými kostmi a výbornými končetinami, i kvalitou vemene, které je mělké a pevné. Ukončila svoji maximální druhou laktaci s 11 169 kg mléka a 4,44 % T a 3,77 % B. Má již ukončené čtyři laktace s průměrnou mléčnou produkcí 10 622 kg mléka. Také její plné a poloviční sestry v chovu jsou velmi kvalitní a potrhují kvalitu této rodiny, která již vyprodukovala několik pozitivně prověřených býků.

Z babičky Zeptera, dcery Rau, jménem Nene jsou do plemenitby zařazení tři synové: Riaza, Bussard, Hutzel. Z této rodiny je také velmi zajímavý syn býka Spass - Spassnet.

Zepter tedy sjednocuje vzácné krevní linie, s nejlepšími plemennými indexy, stejně jako s hlubokou a velmi dobře prověřenou rodinou krav. Z jak otcovské, tak i mateřské strany se jedná o netradiční krev, a proto může být použit až na 95 % jedinců fleckvieh. Jeho polobratr je velmi dobrý syn býka Vogt jménem Voco, který je ale nositelem dvou genetických vad.

Otec i děda jsou dobří zlepšovatelé vemene, kteří jsou podpořeni ještě výrazným zlepšovatelem vemene býkem Rau. Proto jeho předností jsou i velmi kvalitní vemena dcer.

Zepter přináší dobré mléko s vysoce pozitivním obsahem tuku. Jeho znaky zdraví jsou také dobré, zejména pokud jde o zdraví vemene při velmi dobré dojitelnosti, ale i plodnosti dcer nebo vitality telat. Velmi dobré jsou znaky končetin a vemene, zvláště délka předního i zadního vemene a struky, ať již jejich délka, tloušťka nebo jejich postavení a rozmístění. Vyniká také v čistotě vemene.

Díky svému alternativnímu původu a vybalancovaným plemenným hodnotám na vysoké úrovni je Zepter ideální partnerem pro kombinaci s mnoha plemenicemi.

 

Ke stažení katalogový list býka Zepter v pdf.

Na tomto videu z roku 2019 si můžete býka prohlédnout.

Zde jsou dostupné fotografie jeho dcery, které byla druhá ve své skupině a vítězka vemene na výstavě Oberschwabenschau v Bad Waldsee.

A dostupné jsou i tři videa jeho dcer:

prvotelka Ina (Zepter x Vanadin)

prvotelka Ribana (Zepter x Wal)

prvotelka Elmau

 
 

Vloženo: 12. 10. 2020       Stránka: Fleckvieh
Další články

Zeiger - TOP 1 fleckvieh populace už po čtyři výpočty

25. 03. 2021 Fleckvieh

Jako syn Zazu ZEL-134 pochází ze vzácnější krevní linie.

Fleckvieh býk Meter Pp je v současnosti měřítkem mezi bezrohými býky

17. 03. 2021 Fleckvieh

Nejlepším německým bezrohým býkem je Meter Pp, který byl nakoupen na velké aukci skotu chovatelského svazu v Mühldorfu z chovu George Brandla z Dorfenu.

Fleckvieh býk DREAM BA‐131, to je sen, který se stal skutečností

29. 01. 2021 Fleckvieh

Svoje první výsledky z prověření začal v prosinci 2020 s hodnotou 129 GZW, když ještě o dva body proti minulému výpočtu přidal. A je tak nejlepším nováčkem mezi prověřenými býky. Přináší výborné mléko s vyváženými mléčnými složkami, beta kaseinem A2A2 a výbornou dojitelností. K tomu vysoká masná užitkovost z něho dělá velmi zajímavého býka kombinované užitkovosti. V exteriéru přináší dobrý rámec, s velkou délkou těla, s ideálně zauhlenými, suchými končetinami, stejně jako pěkně tvarovanými vemeny, s dobře postavenými a rozmístěnými struky.

Fleckvieh býk Der Beste - tvůrce krav

25. 01. 2021 Fleckvieh

Už měsíce, tak jak se telí další a další dcery býka GS DER BESTE, se chovatelé a šlechtitelé přesvědčují, že tento zlepšovatel je výjimečný.

GS DER BESTE, z kombinace Dax x Reumut x Mandela x Vanstein, pochází z chovu Kaufmann-Ferstl ve štýrském Trofaichu. Jeho matka na sebe upoutala pozornost na spolkové výstavě v Maishofenu v roce 2017. Sama pochází z hluboké rodiny, která se vyznačuje dlouhověkostí. Ona sama je už pětkrát otelená a nadojila přes 50 000 kg mléka. Její matka a babička nadojily více jako 75 000 kg mléka.

Nejstarší bavorská plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam

04. 01. 2021 Fleckvieh

Do nového roku se vždy přeje hodně zdraví, hodí se tedy začít nový rok příspěvkem z prvního čísla letošního německého časopisu Rinderzucht Fleckvieh o nejstarší bavorské plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam nejstarší.

Fleckvieh býk Warrior – bojovník pro všechny případy – komplexní býk alternativní linie s lehkými porody

02. 11. 2020 Fleckvieh

Slovo warrior v angličtině znamená bojovník a i tady bylo jméno dobře vybráno. Warrior byl už jako genomický býk velmi nadějný. Koneckonců už v té době byl s velkým odstupem nejlepší syn Warberga. Tento náskok s pomocí jeho dcer ještě zvýšil a stal se špičkovým komplexním zlepšovatelem méně obvyklé krve.

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2021 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz