Backstage – v zákulisí tohoto holštýnského býka najdeme i českou stopu

news img

Původ býka Backstage je z USA z velmi staré rodiny. Ve Wisconsinu, ve stáji Toma Kestella, začal před mnoho lety velký úspěch. Ever Green View Elsie EX-92 byla působivá kráva a mnozí ji považovali za nejlepší dceru býka Bell Elton. A také její potomci o sobě dávají znát. Například její prapravnučka Ever-Green-View My Gold EX-93 nadojila za 365 dní neuvěřitelných 35 217 kg mléka.

Z její dcery Elsy, dcery býka Aaron, byla do České republiky exportovaná embrya z BW Marschalla, z kterých se narodila Broeks Elsa EX-90. S tímto jménem si chovatelé okamžitě spojí O-Manova syna Snowmana NEA-113, který je jejím nejúspěšnějším synem. Z dceřiné strany potom byl nejúspěšnější výplach s býkem Shottle. Z tohoto páření koupila společnost Reinerman pár embryí.

Když potom RR Elisa EX-90 jako tele na farmě Reinerman spatřila světlo světa, nemohli šťastní majitelé uhodnout, jaký úspěch tato jalovička přinese. Dnes je pan Volker Reinermann nadšený, pokud se ho zeptáte na RR Elisu. Jak sám říká: „Bylo to to nejlepší, co jsem za deset let nákupu embryí získal.“ Volker popisuje krávy z této rodiny jako ideální celkový balíček, nejvyššího výkonu, výborného exteriéru, špičkové genomiky, vysoké spolehlivosti a velmi, velmi klidného a společenského charakteru.

RR Elisa EX-90 byla vypláchnuta Bookenem. Z tohoto výplachu pochází zlepšovatel Masterrindu býk Boboy. Jeho sestra RR Elise VG-87 je ze stejného výplachu a je prababička Backstage. V roce 2016 byla v Německu TOP 1 mezi všemi genotypizovanými plemenicemi.

Z kombinace RR Elise s Maximem, pochází babička Backstage – RR Eluisa VG-88.

Z jejího výplachu z býkem Boos, pochází RR Elisa-Marie VG-86. Jejím plným bratrem je Bestboss, který patří k jedněm z nejlepších býkům svého otce a je oblíbeným býkem Masterrindu.

Z kombinace RR Elisa-Marie s býkem Battlecry se narodil Backstage. V okamžiku zařazení do plemenitby zaujímal dvanáctou příčku v německém topu a patřil k nejkomplexnějším synům Battlecryho všech dob. Jak řekl jeho chovatel, Backstage je ideální komplexní býk.

V srpnu 2020 má Backstage svoje první plemenné hodnoty z prověření. Jeho vysoké mléčné složky, výborné somatické buňky, dlouhověkost a fitness a dobré průběhy porodů u dcer ho činí výjimečným býkem. Předává střední rámec s ideálně postavenými končetiny, které mají výborný pohyb. Výborná vemena, se vyznačují především malou hloubkou, pevným upnutím předního vemene a delšími struky, které jsou vhodně rozmístěny. Není proto divu, že Backstage se vyznačuje také vysokým indexem pro robotické dojení.

S Backstagem tak můžete využít šanci objevit geny Ever Green rodiny ve svém stádě.

Ke stažení katalogový list býka Backstage v pdf.

 

Vloženo: 21. 08. 2020       Stránka: Holštýn
Další články

Holštýnský býk Jameson dělá krávy, které chovatelé chtějí

06. 04. 2021 Holštýn

Jameson nás překvapil už genomickými výsledky svých prvních dcer, ale teď jsme o něm opravdu přesvědčeni.

Holštýnský býk Matchball přináší ziskové, produkční a zdravé krávy

26. 01. 2021 Holštýn

Heidenskipster Matchball (Mogul x Man-O-Man x Shottle) pochází ze špičkové rodiny Morningview Converse Judy EX-93. V současné době už má do plemenných hodnot zařazených více jak 250 jeho dcer, z toho skoro polovina má ohodnocených exteriér.

Komplexní prověřený holštýnský býk Mardic

19. 01. 2021 Holštýn

Mardic je komplexní býk ze špičkové rodiny. Pochází z mezinárodně široce rozvětvené americké rodiny z Ever-Green-View Elsie EX-92. Z této rodiny pochází například zlepšovatelé Snowman, Sunday a Pagini. Sedm generací v této rodině se může pyšnit hodnocení EX a VG!

RED holštýnský býk Stern RED – přináší vše, co si jenom můžete přát

29. 10. 2020 Holštýn

Stern RED je syn býka Styx RED (RED-718) z rodiny Apina Massia a nese tedy v sobě kanadsko-americko-nizozemskou krev. Z této rodiny pochází také například býk Sodan RED (RED-691).

Lostau P - bezrohý red holštýnský prověřený býk

19. 10. 2020 Holštýn

Lostau pochází z matčiny strany z populární Green-Valley Allure VG-87, z úspěšné rodiny krav Etazon Annecy VG-87 a nakonec k nikomu jinému než Plushanski Chief Faith EX-94. Jeho otcovská linie je tvořená Laron P x Spencer x Canvas.

Red holštýnský býk Solito RED je TOP 1 v exteriéru

02. 10. 2020 Holštýn

Matka Solita R DG Alyssa RED (otec Atwork) byla nedávno nově hodnocena na exteriér. Byla přehodnocena na VG-87, s hodnocením za vemeno EX-91.

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2021 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz