Nejlepší černá i RED holštýnská plemenice v Německu jsou dcery býka Gywer RDC

news img

V obou TOPkách německých plemenic, jsou dcery Gywera RDC na prvním místě. Mezi černými je to CGH Icy s RZG 163 a RZEuro 2626. Mezi RED holštýnskými je to EsH Sirii s RZG 166 a RZEuro 2776. V obou topkách se ale Gywer uplatňuje i na dalších místech. V černé topce má z prvních 50 zvířat 7 dcer, v RED holštýnské topce je to dokonce 17 jeho dcer v TOP 50, z toho prvních sedm jsou jenom jeho dcery.

Rodina Gywera RDC pochází z USA a lze ji dohledat až do 30. let minulého století. Ale skutečně zakládající plemenicí této rodiny je nejlepší dcera býka Mascota, jakou kdy USA vidělo – Dixie Lee Aspen EX-92, která je taky matkou býka Dixie Lee Aaron. Dalším býkem z této rodiny je býk Astonishin MR, který vedl genomickou topku v Německu v dubnu 2014 s gRZG 160. Je to syn býka Maurice s krávy Teemar Bookem Already, která pochází z Teemar Shottle Aloha VG-88, která je praprababičkou Gywera.

Dlouhá cesta k cíli

Jeho prababička, dcera býka Observer jménem Airline, byla dovezena jako embryo z USA a prodána v Rakousku na Grand Prix Dairy do Osnabrüku v Německu. Měla potomky po sedmi různých býcích. Z toho dva synové byli prodáni na inseminační stanice. Z jejích dcer si Masterrind vybral dceru po Snow RF – Aida MR VG-86. Ta měla jednu z nejlepších dcer býka Powerball P, z které pocházel býk Puma MR a také plemenici Alicia MR VG-87, která byla nejlepší dcera býka Lobach. Alicia s býkem Gymnasta dala osm embryí, z nichž bylo sedm březostí a z těch se jí narodil její zatím nejlepší syn Gywer RDC.

Z otcovské strany Gywer pochází z rodiny MS Kingstead Chief Adeen EX-94, která vyprodukovala mnoho exteriérově vysoce pozitivních býků, např. býky Atwood nebo Aftershock.

Katapultován na vrchol

A odkud pocházejí fenomenální čísla Gywera RDC? Ukazuje to na specialitu šlechtění, kde u jednotlivých potomků můžeme najít pozitivní geny různých generací (nebo jak se říká 1+1=3). A to je přesně ten případ, který můžeme pozorovat u Gywera RDC. Když se podíváte na jeho plemenné hodnoty, najdete samozřejmě mléčnou produkci od Snow RF, plodnost dcer od Lobacha a exteriér od Gymnasta a Snow RF. Jako malý doplněk je Gywer ozdobený red faktorem od Snow RF.

Gywer je jednoznačně všestranný a dobrý ve všech lineárních charakteristikách, s výbornými končetinami a vemenem. Díky lehkým porodům je vhodný i na jalovice. Je prostý haplotypu 1, který jeho otec nesl a rodokmen je bez Balisty. Velmi dobře se tedy hodí na krevní linie po Balistovi nebo Battlercrovi. Kromě toho se hodí také do red holštýnských stájí na potomky po Arino RED, Amor RED nebo Jotanovi. Nezbytností je samozřejmě také pro všechny chovy zaměřující se na mléko.

Jeho dcery budou rámcové, se strmějšími končetinami a velmi dobrým pohybem. Velmi pěkná vemena vynikají zvláště upnutím zadního vemene. Samozřejmě, jeho mléčná produkce s více jak 1 700 kg mléka (PH 08/20) je jeho největší předností. Přitom je ale také velmi dobrý ve znacích zdraví, a to zvláště v dlouhověkosti, zdraví vemene i končetin a plodnosti dcer.

To vše z něho dělá vynikajícího býka, který je i široce využíván jako otec býků a patřil mezi TOP 15 nejpoužívanějších býků v Německu v roce 2019. K velkému zájmu o něho také přispělo, že to byl první do plemenitby zařazený syn Gymnasty a díky red faktoru je velmi zajímavý pro černou i red holštýnskou populaci.

Ke stažení katalogový list Gywera.

 

Vloženo: 28. 08. 2020       Stránka: Holštýn
Další články

Holštýnský býk Jameson dělá krávy, které chovatelé chtějí

06. 04. 2021 Holštýn

Jameson nás překvapil už genomickými výsledky svých prvních dcer, ale teď jsme o něm opravdu přesvědčeni.

Holštýnský býk Matchball přináší ziskové, produkční a zdravé krávy

26. 01. 2021 Holštýn

Heidenskipster Matchball (Mogul x Man-O-Man x Shottle) pochází ze špičkové rodiny Morningview Converse Judy EX-93. V současné době už má do plemenných hodnot zařazených více jak 250 jeho dcer, z toho skoro polovina má ohodnocených exteriér.

Komplexní prověřený holštýnský býk Mardic

19. 01. 2021 Holštýn

Mardic je komplexní býk ze špičkové rodiny. Pochází z mezinárodně široce rozvětvené americké rodiny z Ever-Green-View Elsie EX-92. Z této rodiny pochází například zlepšovatelé Snowman, Sunday a Pagini. Sedm generací v této rodině se může pyšnit hodnocení EX a VG!

RED holštýnský býk Stern RED – přináší vše, co si jenom můžete přát

29. 10. 2020 Holštýn

Stern RED je syn býka Styx RED (RED-718) z rodiny Apina Massia a nese tedy v sobě kanadsko-americko-nizozemskou krev. Z této rodiny pochází také například býk Sodan RED (RED-691).

Lostau P - bezrohý red holštýnský prověřený býk

19. 10. 2020 Holštýn

Lostau pochází z matčiny strany z populární Green-Valley Allure VG-87, z úspěšné rodiny krav Etazon Annecy VG-87 a nakonec k nikomu jinému než Plushanski Chief Faith EX-94. Jeho otcovská linie je tvořená Laron P x Spencer x Canvas.

Red holštýnský býk Solito RED je TOP 1 v exteriéru

02. 10. 2020 Holštýn

Matka Solita R DG Alyssa RED (otec Atwork) byla nedávno nově hodnocena na exteriér. Byla přehodnocena na VG-87, s hodnocením za vemeno EX-91.

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2021 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz